Добрий день.
Сьогодні 26 грудня 2024 року.
Запрошую на урок географії учнів 6-7 класів.
Географія 6 клас
Тема: Контрольна робота за 1 семестр.
І – рівень
1.Учений ,який дав назву науці географія :
а)Аристотель;
б)Ератосфен;
в)Піфагор
г) Страбон
2. Які народи зображівали Землю у вигляді гори на заході якої вони жили?
А. вавилоняни
Б. давні індійці
В. єгиптяни
Г. слов’яни
3. Хто створив першу модель Землі – глобус?
А. Бейсю
Б. Ібн Батута
В. Мартін Бейхайм
Г. Марко Поло
4.Прилад для визначення сторін горизонту:
а)годинник;
б)термометр;
в)компас.
Г) невелір
5. Каналал, який з’єднує вогнище вулкану з поверхнею землі називається…
а) кратер
б) жерло
в) воронка
г) вогнище;
6. Яка характеристика гір в Україні правильна?
А) старі, високі;
б) молоді, високі;
в) молоді, середні;
Г) старі, середні
ІІ- рівень
7.Дати визначення термінам:
а)меридіан -
б)географічна карта -
Ш- рівень
8. Намалювати схему будови земної кори океанічного типу.
ІV– рівень
9.Чи згодні ви з твердженням, що й сьогодні вчені ще не мають точної інформації про внутрішню будову Землі? (Відповідь коротко обґрунтуйте.)
10. Чи згодні ви з твердженням, що й сьогодні вчені ще не мають точної інформації про зовнішні процеси, що відбуваються на проверхні Землі? (Відповідь коротко обґрунтуйте.)
11. Намалювати схему будови земної кори материкового типу.
12. На конкретних прикладах доведіть роль та місце людини на планеті.
Роботи чекаю СЬОГОДНІ.
Географія 7 клас
Тема: Загальні риси клімату Австралії. Практична робота №15.
Пропоную переглянути:
Загальні риси клімату Австралії.
Головна особливість клімату Австралії — його посушливість, характерна для 3/4 поверхні материка. Температура повітря протягом доби та року, режим зволоження (лише близько третини території материка отримує достатню чи надмірну кількість опадів) залежать від географічного положення (материк майже посередині перетинається Південним тропіком і має над своєю територією постійну область високого атмосферного тиску), рельєфу, напрямів вітрів, океанічних течій і віддаленості внутрішніх частин Австралії від узбережжя.

Клімат Австралії
Австралія — материк спекотного та сухого клімату зі значними добовими та річними коливаннями температури повітря. Жаркий район із січневою температурою вище +40 °С — на північному заході. Абсолютний максимум температури — +53,1 °С — спостерігали у Квінсленді (Клонкарр). Особливо різкі добові перепади температур тут узимку у внутрішніх районах материка. Абсолютні мінімуми температури у внутрішніх районах Австралії падають до -4...-6 °С. Морози стійкі лише в Австралійських Альпах, де відзначено температуру до -22 °С. Температура повітря в Австралії підвищується під час просування у напрямку на північ, а не навпаки. І, звісно, коли на Україні спекотне літо, в Австралії — зима.
Північну частину характеризують рухи повітря мусонного типу. А вздовж східного узбережжя Австралії проходять теплі течії, які посилюють вплив пасатів, що формуються в океані, тому тут випадає трохи більше опадів, ніж над рештою території. Холодна Західно-Австралійська течія посилює вплив сухого тропічного повітря на заході та дещо знижує температуру. Під впливом течії Західних Вітрів і переважанням панівних західних вітрів формується клімат острова Тасманія.
У південно-східній частині, де знаходяться Австралійські Альпи, у горах дещо холодніше, ніж біля їхнього підніжжя. Взимку тут навіть випадає і лежить сніг. Крім того, східні схили Вододільного хребта затримують повітряні маси, що рухаються з Тихого океану. Тому тут випадає від 1000 до 2000 мм опадів за рік.
Такому розподілу опадів сприяє ще й те, що над більшою частиною Австралії, як і в Південній Африці, пасати дмуть у напрямку з південного сходу на північній захід. Формуючись над океаном, ці вітри віддають вологу схилам Великого Вододільного хребта, а у внутрішніх районах материка дощів випадає дуже мало.
Кліматичні пояси Австралії.
Австралія розміщена в тих самих кліматичних поясах, що й Південна Африка. Але Африка в цих широтах має меншу протяжність із заходу на схід. Австралія ж має більшу протяжність, тому тут над великим масивом суходолу формуються сухі та жаркі повітряні маси. Вища, ніж у Південній Африці, температура пояснюється також тим, що поверхня Австралії значно нижча над рівнем моря.
У субекваторіальному кліматичному поясі розташовано північну частину Австралії (приблизно північніше 20° пд. ш.). Клімат характеризують температура +20...+28 °С і чергування літніх вологих і зимового сухого сезонів. Улітку тут панують екваторіальні повітряні маси, які приносять зливові дощі. Взимку сюди надходить сухе тропічне повітря й опадів не буває.
Тропічний пояс простягнувся між 20° і 30° пд. ш. Сухе тропічне повітря панує на більшій його частині протягом усього року. Влітку температура повітря у внутрішніх районах досягає +43 °С. Лише на східне узбережжя, де дмуть південно-східні пасати, надходять вологі повітряні маси з Тихого океану. Випаданню дощів сприяє також тепла Східно-Австралійська течія, яка проходить уздовж узбережжя. У центрі і на заході цілий рік панує сухе тропічне повітря. Влітку температура повітря +30 °С, іноді й вище, взимку +10...+15 °С. На західному узбережжі через холодну течію температура повітря нижча.
До рідкісних територій планети, де практично неможливо передбачити загальну кількість опадів за рік, належать центральні області Австралії. Наприклад, у районі річки з тимчасовим водотоком Купер-Крік за рік може випасти 100 мм опадів. Потім протягом 6-7 років дощів немає узагалі. Потім настає дощовий рік і випадає до 1000 мм опадів — справжня катастрофа для цих територій.
Вода затоплює все. Люди рятуються й рятують домашніх тварин на підвищених територіях.

Кліматичні пояси Австралії
Кліматичні умови субтропічного пояса, який знаходиться на південь від 30° пд. ш., різняться головним чином кількістю опадів і їх режимом. Влітку тут на більшій частині території панує тропічне повітря, взимку — помірне. Температура повітря в січні коливається +20..+25 °С. У липні тримається близько +10...+15 °С. На південному заході сформувався середземноморський клімат із сухим літом і вологою зимою. На південному сході, де опади досить рівномірно розподілені протягом усього року, сформувався субтропічний клімат із рівномірним зволоженням. Між ними перебуває область континентального субтропічного клімату де опадів мало протягом усього року і досить різко коливаються річні та добові температури - це так звані сухі субтропіки.
У помірному кліматичному поясі знаходиться острів Тасманія. Зима тут порівняно тепла, із сильними західними вітрами. Літо не жарке. Опадів випадає близько 1000 мм на рік, що зумовлено впливом панівних вітрів, які формуються над поверхнею течії Західних Вітрів.
Практична робота 15.
Тема:Загальні риси клімату Австралії.
Завдання.1.На основі вивченого матеріалу( підручник сторінка 110) визначте вплив кожного чинника на територію материка
Завдання2.Проаналізуйте кліматичні карту материка і визначте а)середні температури повітря зимового та літнього сезонів.
б)яку максимальну температуру повітря було зареєстровано в Австралії?
в)які території перебувають під впливом західних вітрів
г)у якій частині панують пасати
д)визначте кількість опадів у прибережних і внутрішніх районах Австралії.
Дайте відповідь на запитання.
1 Чому протягом року майже для всього материка характерні високі температури повітря?
2.Чому в той час , коли в Україні літо, в Австралії - зима?
3.Чому повітряні маси з Тихого океану не приносять значних опадів у внутрішні райони материка?
4Чому на навітряних схилах гір і на вузький узбережній смузі випадають рясні опади?
5 Чому на території материка трапляються великі посухи?
6 Чому в південних широтах Австралії чітко виражені пори року , а в північних - тільки два сезони?
Висновок.
Виконану роботу чекаю СЬОГОДНІ.