понеділок, 27 травня 2024 р.
Доброго дня. Сьогодні 28 травня 2024 року.
неділя, 26 травня 2024 р.
Доброго дня. Сьогодні 27 травня 2024 року. Запрошую на урок географії учнів 7, 8 та 11- Б клас.
четвер, 23 травня 2024 р.
Доброго дня. Сьогодні 24 травня 2024 року.
неділя, 19 травня 2024 р.
Доброго дня. Сьогодні 20 травня 2024 року. Запрошую на урок географії та ЗБД учнів 6 класу.
четвер, 16 травня 2024 р.
Добрий день.
сьогодні 17 травня 2024 року.
Запрошую на урок географії учнів 7 та 9 класів.
Географія 7 клас
Тема:Використання природних багацтв материків та океанів.
Пропоную переглянути:
Природні ресурси — це частина природного або географічного середовища, сукупність природних умов життя та господарської діяльності людей. Це компоненти та сили природи, які використовують або можуть бути використані у майбутньому як засоби виробництва або предмети споживання для задоволення різноманітних безмежних потреб суспільства та підвищення якості життя людей. Розподіл і концентрація природних ресурсів, які належать до компонентів природи, визначаються на Землі певними природними закономірностями.
Природні ресурси материків і океанів поділяють за видами на мінеральні, кліматичні, водні, земельні, лісові, біологічні, рекреаційні тощо.
З огляду на господарське використання, їх можна поділити на такі групи:
За територіальною належністю | За вичерпністю | ||
глобальні (світові ресурси) | національні (розташовані на певній території) | вичерпні | невичерпні |
Ресурси, які під час їх видобутку та використання не відтворюються природою або відновлюються в терміни, значно більші порівняно зі швидкістю їх господарського використання, називають вичерпними.
Окремі з вичерпних ресурсів у свою чергу є відтворюваними — деякі мінеральні ресурси, наприклад, солі, які осідають у лиманах, озерах або інших водоймах, ґрунти, рослинний і тваринний світ.
Невідтворювані природні ресурси — це ті, використання яких можливе лише один раз. їхнє використання призводить до виснаження та вичерпання запасів таких ресурсів. їхнє поповнення неможливе, адже вони виникли мільйони років тому й умови, в яких вони колись утворилися, відсутні або відбуваються дуже повільно. До таких невідтворюваних ресурсів належать багатства надр Землі — горючі, металічні та неметалічні корисні копалини тощо.
Природні ресурси, існування яких необмежене часом, називають невичерпними. За будь-якого інтенсивного споживання їхня кількість не зменшується або мало зменшується. До них належать: кліматичні та гідрологічні ресурси, енергія рік, сонячна енергія, енергія вітру та морських припливів, дощі, вода як засіб транспортування.
Класифікація природних ресурсів.
Як природні тіла та компоненти географічної оболонки Землі, природні ресурси мають певну класифікацію і поділяються на такі групи:
• які виділяються за ознакою їх належності до природних систем: ресурси Землі (атмосфера, гідросфера тощо), планетарні (внутрішня енергія Землі тощо), космічні (сонячна енергія тощо);
• які виділяються за ознакою їх належності до природних систем: елементи природних систем (види рослин і тварин, гірські породи та мінерали, ґрунти тощо), результати функціонування елементів природних систем (поліпшення родючості ґрунтів, зростання поголів’я та маси тварин тощо).
(Ці ресурси складно віднести до суто природної класифікації, адже вони є результатом взаємодії природи і суспільства, продуктом впливу людини на природу.);
• за видом і тривалістю проходження їх кругообігу: довготривалого кругообігу (космічні, геологічні) та короткотривалого кругообігу (кругообіг води, кругообіг повітря);
• за характером розміщення на поверхні землі: відносно рівномірно розподілені (атмосфера тощо) та зосереджені на певних територіях (елементи гідросфери, літосфери тощо);
• за можливістю їх переміщення територією: такі, що переміщуються природно (повітряні маси, вода, тварини тощо) і такі, що не переміщуються (рослини тощо);
• за належністю до компонентів природи: мінеральні, земельні, водні, лісові, рекреаційні й інші. Систематизація даних про різні види природних ресурсів пов’язана з складанням відповідних реєстрів (наприклад, земельний кадастр) для того, щоб можна було розрахувати можливості їх використання, оцінити їх якість і кількість.
Сфери використання природних ресурсів.
Відповідно до напряму використання ресурси поділяють на паливно-енергетичні, мінерально-сировинні, продовольчі й інші природні ресурси.
Невичерпні | Вичерпні | |
відновні | невідновні | |
Енергія текучих вод, вітру, припливів і відпливів, хвильова енергія | Родючий ґрунт | Рудна мінеральна сировина (руди заліза, міді та ін.) |
Сонячна енергія | Прісні води | Паливні мінеральні ресурси |
Атмосферне повітря | Рослини і тварини | Нерудна мінеральна сировина (сірка, глина, пісок тощо) |
Зниклі види тварин і рослин |
За можливістю залучення до господарського використання природні ресурси поділяють на ті, які можна експлуатувати зараз і потенційні, тобто ті, які можна використовувати в майбутньому. Інколи природні ресурси не можуть використовуватись у господарстві через неможливість вивезення їх з місця видобутку.
До потенційних природних ресурсів належать ті, що перебувають на стадії вивчення або підготовки до промислової експлуатації (освоєння, розробляння). Для того щоб розпочати використання потенційних природних ресурсів, необхідні не лише додаткові знання про них, але й додаткова праця.
З розвитком людської цивілізації експлуатація та використання природних ресурсів Землі стають більш інтенсивними, що призводить до їх виснаження та деградації. У зв’язку з цим вони стають предметом дедалі більшого вивчення різних галузей науки: географії, геології, економіки, екології тощо.
Наслідки використання ресурсів людиною. Порушення природної рівноваги.
Постійні зв’язки та взаємовплив між рослинами, тваринами, людиною та компонентами навколишнього середовища створюють на нашій Землі певну екологічну рівновагу. На жаль, вона досить нестійка та вразлива. На конкретних прикладах природи материків і океанів ми ознайомилися з явищем складних взаємовідносин і взаємозв’язків між усіма компонентами природи. Зі шкільного курсу природознавства нам уже відомо про взаємозв’язки у рослинному та тваринному світі. Ви вже знаєте: щоб знищити лісових або степових тварин, їх не треба вбивати, досить зорати степ або вирубати дерева, і тварини зникнуть самі.
До появи на Землі людини, в минулому така рівновага лише інколи порушувалася внаслідок значних природних катастроф. Однією з таких природних катастроф, на думку вчених, було падіння на Землю величезного метеорита. Більшість учених переконана, що саме ця подія стала причиною порушення природної рівноваги близько 65 млн років тому, яка привела до вимирання динозаврів. Падіння метеорита супроводжував потужний вибух, у повітря потрапила значна кількість пилу, що стала на заваді проникненню сонячного проміння на поверхню Землі. Клімат став різко холоднішим. Зміни клімату змінили інші компоненти природи. Унаслідок цього зникло багато видів рослин і тварин, у тому числі динозаври. Разом із ними зникли літаючі ящери — птерозаври, морські ящери — плезіозаври, деякі плазуни та молюски.
Нині на багатьох материках, особливо в Євразії (у Монголії) та Північній Америці (у США та Канаді), знаходять цілі шари гірських порід зі скам’янілими рештками цих тварин.
Слід зазначити, що вимирання окремих видів тварин і рослин, навіть у стані природної рівноваги, є цілком природним явищем, адже природа перебуває в постійному еволюційному розвитку. Саме так відбувається природний відбір кращих представників, тобто тих, які виявилися більш пристосованими до природного середовища.
Людина, яка сама є унікальним витвором природи і суспільства, дедалі більше забруднює та знищує природне довкілля. Сьогодні рівновагу в довкіллі підтримують уже за допомогою технічних, а не природних систем. Загальна характеристика впливу людини на природу містить наслідки впливу на атмосферу шляхом забруднення. Це, зокрема, парниковий ефект — глобальне потепління клімату за рахунок збільшення вмісту вуглекислого газу в повітрі, утворення озонових дір, зменшення прозорості атмосфери та збільшення хмарності, смог, тобто димні тумани, які виникають унаслідок хімічних реакцій у повітрі під час його забруднення значною кількістю пилу та газів, кислотні дощі, які утворюються у разі викидів у повітря сірчистих сполук і оксидів азоту. Під час використання водних ресурсів зменшується кількість якісної, чистої прісної води, порушується життєдіяльність живих організмів водойм, вимирають окремі види організмів (жаби, комахи, риби), порушуються ланцюги живлення. У використанні земельних ресурсів з’являються проблеми, пов’язані зі зменшенням території, що вкрита рослинністю, зменшенням площі лісів, зниженням родючості ґрунтів і спустеленням, пиловими бурами, селями, погіршенням умов росту та розвитку рослинного світу, міграцією небезпечних речовин у гідросферу, накопиченням небезпечних речовин у біологічних ланцюгах живлення. Ситуація з використанням деяких видів корисних копалин близька до критичної. За прогнозами, алюмінію вистачить на 570 років, заліза — на 250 років, цинку — на 19 років, олова — на 35 років. За теперішніх темпів споживання вугілля, нафти, газу людству може вистачити на 150 років.
Результатом споживання значної кількості природних ресурсів є збільшення забрудненості всіх складових біосфери. На Землі теж продовжують зникати чимало видів тварин і рослин, але причиною цього в більшості вже є антропогенні чинники, породжені діяльністю людини, а не природи.
Природне середовище дедалі частіше замінюється на штучне. Сьогодні вже більше половини населення нашої планети живуть у міських населених пунктах. Характерними ознаками міст є чимале скупчення людей, міська забудова, що витісняє природні комплекси, загазованість повітря тощо. Зростає кількість населення міст у слаборозвинених країнах, люди вирушають до міст у пошуках роботи. Площа міських поселень постійно збільшується, знищуючи території дикої природи. Кількість міст зростає, збільшується і чисельність населення в них. Особливо швидкими темпами зростають міста у доволі бідних країнах. Десятки мільйонів людей живуть тут за умов відсутності каналізації, водопроводу, очисних споруд. Такі міста, як Мехіко, Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро, Лагос, Калькутта й інші, перетворилися на головних забруднювачів довкілля на своїх материках. Серед особливостей міст є наявність значної кількості відходів, обсяг яких зростає прямо пропорційно зростанню великих міст. Обсяги твердих побутових відходів щороку зростають на 1-1,5 %. Накопичення чималої їх кількості потребує відведення нових земельних ділянок під звалище, спричиняє подальше забруднення атмосферного повітря та водойм, є вибухо- і пожежонебезпечним, потенційним джерелом поширення інфекційних хвороб. Зростаючи убік передмість і витісняючи природний ландшафт, сучасні міста займають величезні території, які сягають сотні квадратних кілометрів. Збільшуючись по горизонталі, сучасне місто одночасно зростає і вгору — зростає поверховість будинків. Одночасно зі зростанням міст зростає навантаження на всі компоненти середовища — атмосферу, води, ґрунти тощо.
Дедалі більші темпи розвитку людського суспільства вимагають освоєння нових земель. Масово вирубують ліси, розорюють степи, прямим наслідком чого є зміна клімату та спустелення значних територій. Природні комплекси Землі змінюються господарською діяльністю людини на антропогенні.
Учені підрахували, що 2000 р. під сільське господарство використано близько 3,5 млн км2 земельних угідь. Це майже вся придатна для вирощування сільськогосподарських культур частина планети. Тут природне середовище скрізь змінене на штучне.
Особливо високий рівень сільськогосподарського освоєння території спостерігається в країнах, розташованих у природних зонах лісостепів і степів, наприклад, в Україні в окремих областях частка розораних земель у загальній площі вже досягла 90%.
Людина осушує болота, будує нові шахти та. кар’єри, промислові підприємства, сухопутні та морські військові бази, греблі, облаштовує нові місця відпочинку в районах дикої природи. Процес порушення природної рівноваги поширюється на цілі регіони та материки. Дедалі більше забруднюється
Світовий океан. Врешті-решт, порушення природної рівноваги стає глобальним.
Антропогенні ландшафти.
До ландшафтів, у яких людина є невід’ємним компонентом, є сільськогосподарські, лісогосподарські, селетебні, водогосподарські й інші.
Сільськогосподарські ландшафти — ландшафти, які формуються у процесі використання земель, рослинний і ґрунтовий покрив яких зазнає суттєвих змін і більшою чи меншою мірою перебуває під контролем людини. За характером основних видів діяльності людей сільськогосподарські ландшафти України можна розподілити на три підкласи: польовий, лучно-пасовищний і садовий.
Лісогосподарські ландшафти — ландшафти, що формуються під впливом розвитку лісового господарства. На противагу іншим антропогенним ландшафтам лісові протягом довготривалого та різнобічного господарського освоєння не створювали, а знищували. На їхньому місці виникли сільськогосподарські, промислові й інші антропогенні комплекси. Багато сучасних лісів є складним поєднанням штучних насаджень — лісокультур і докорінно змінених залишків натуральної лісової рослинності.
З урахуванням глибини перетворення природних ландшафтів, селітебні ландшафти розподіляють на два типи: міські та сільські антропогенні ландшафти.
Водні антропогенні ландшафти виникають у процесі створення штучних водоймищ і водотоків (водосховища, ставки та канали).
Домашнє завдання:
1. Опрацювати матеріал вашого підручника та мою для вас підбірку.
2. Виписати наслідки.
ПІДГОТУВАТИСЯ до контрольної роботи.
Географія 9 клас
Тема: Узагальнення знань з розділу 4 та 5.
1. Енергетична проблема спричинена:
а) ростом енергоспоживання
б) низькою якістю паливних ресурсів
в) використанням нетрадиційних джерел енергії
2. Демографічний вибух у ХХ ст. спричинений:
а) зростанням кількості міст у світі
б) високим рівнем розвитку промисловості в розвинутих країнах
в) суттєвим зниженням рівня смертності в країнах, що розвиваються
3. Яка з міжнародних організацій координує роботу з подолання глобальних проблем людства?
а) АСЕАН
б) СНД
в) ЄС
г) ООН
4. На якому континенті знаходиться „полюс голоду”?
а) Австралія
б) Африка
в) Євразія
г) Південна Америка
5. Які частини Світового океану є найбільш забрудненими?
а) Територіальні води
б) Відкрита акваторія
в) Шельфові зони
6. Який з континентів має найбільшу частку природоохоронних територій в загальній площі?
а) Північна Америка
б) Євразія
в) Африка
г) Австралія
7. Які ліси земної кулі найбільш інтенсивно вирубуються?
а) Тайга
б) Сельвас
в) Джунглі екваторіальної Африки
8. У великих містах основним джерелом забруднення повітря є:
а) ТЕС
б) підприємства нафтохімії
в) підприємства будівельних матеріалів
г) автотранспорт
9. Рекультивація земель – це:
а) кар’єрні земельні роботи
б) відновлення порушених земель
в) оранка цілини
г) скорочення площ сільськогосподарських угідь
10. Створенню парникового ефекту сприяє збільшення в атмосфері Землі:
а) вуглекислого газу
б) сірчистого газу
в) фреонів
г) озону
11. На якому континенті найнижча тривалість життя?
а) Азія
б) Африка
в) Австралія
г) Південна Америка
12. Країна, для якої найбільш властиві сепаратистські рухи, це:
а) США
б) Індія
в) Польща
Домашнє завдання:
Для тих, хто навчається он-лайн - роботи здати СЬОГОДНІ.
середа, 15 травня 2024 р.
Добрий день.
Сьогодні 16 травня 2024 року.
Запрошую на урок географії учнів 8 та 11-А класи.
Географія 8 клас
Тема: Дослідження 9.
Тема: Ознайомлення з об'єктами природи своєї місцевості.
Завдання:
1. Охарактеризуйте об'єктами природи рідного краю.
2. Спрогнозуйте майбутнє прородно - заповідного фонду Кіровоградщини.
3. Висновок.
Виконану роботу чекаю до наступного уроку.
Географія 11- А клас
Тема: Місце України на світовому ринку інвестицій і запозичень.
Пропоную переглянути:
1. Опрацювати інформацію подану на блозі та матеріал п. 33.
2. Зробити короткий конспект.
понеділок, 13 травня 2024 р.
Добрий день.
Сьогодні 14 травня 2024 року.
Запрошую на урок ОЗ учнів 7 класу та на урок географії учнів 9 та 10 класів.
О З 7 клас
Тема: Наркотики і ВІЛ.
Пропоную переглянути:
Ти вже знаєш, що ВІЛ — відносно нова інфекція. За чверть століття тому захворювання на ВІЛ-інфекцію набуло характеру епідемії. На боротьбу з ним витрачено величезні ресурси. Та фахівцям поки що не вдалося розробити профілактичну вакцину від ВІЛ, як, наприклад, від віспи, поліомієліту, багатьох інших небезпечних інфекцій.
Однак зусилля вчених не були марними. Знайдено ліки, які подовжують життя інфікованих. Ефективні тести уможливлюють запобігання інфікуванню ВІЛ при переливанні донорської крові та пересадці органів.
Проте вирішальна роль у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу належить профілактичній освіті. Адже особливості поширення цієї інфекції дають змогу кожному захиститися від неї, якщо він володіє необхідними знаннями і життєвими навичками.
Що глибше ти знайомишся з цією проблемою, то чіткіше усвідомлюєш важливість покладеної на тебе місії — передавати свої знання іншим. Старші члени твоєї родини — батьки, дідусі й бабусі — свого часу не отримали профілактичної освіти, тому в них можуть виникнути запитання. На деякі з них ти вже знаєш відповіді, а на деякі — поки що ні. У цьому навчальному році ти поповниш свої знання і станеш ще надійнішим джерелом інформації з проблеми ВІЛ/СНІДу.
Молодь в епіцентрі епідемії
Епідемію ВІЛ/СНІДу називають молодою не лише тому, що вона почалася не так давно, а й тому, що передусім уражує молодь. Половину нових випадків інфікування реєструють серед осіб віком від 15 до 24 років.
Однак молоді люди не володіють достатньою інформацією про ВІЛ і СНІД, у багатьох із них не розвинені життєві навички застосування відповідних знань на практиці. Трагічним наслідком цього є непропорційно високий рівень інфікування серед молоді. Директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу Пітер Піот зазначив: «Молодь, без сумніву, не володіє ні інформацією, ні ресурсами для захисту від ВІЛ. Щодня інфікуються понад 6 тисяч молодих людей. Кожному з цих випадків можна було запобігти. Профілактика недорога і доступна, на одного випускника школи достатньо 8 доларів на рік. У країнах, де скоротилася кількість нових випадків інфікування, найвагоміших результатів було досягнуто саме серед молоді».
Особливості поширення ВІЛ-інфекції в Україні
Порівнюючи поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні з іншими країнами світу, можна зробити такі висновки:
- У деяких державах ця епідемія почалася раніше, ніж в Україні. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки перші випадки інфікування ВІЛ було зареєстровано в 1981 році.
- Є країни, які набагато більше постраждали від епідемії. Це країни Африканського континенту на південь від Сахари. У багатьох із них майже не залишилося людей працездатного віку, економіка зазнала величезних втрат, проблеми бідності та сирітства набули загрозливих масштабів.
- Останнім часом епідемія стрімкими темпами поширюється у Центральній Азії Східній Європі, зокрема і в Україні.
- Темпи розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні на сьогодні є одними з найвищих у світі. За швидкістю поширення ВІЛ серед молоді до 24 років Україна посідає перше місце в Європі.
- Особливістю поширення епідемії в Україні є те, що найбільшу кількість випадків ВІЛ-інфікування реєструють у тих, хто вживає ін’єкційні наркотики. Постійно зростає частка інфікованих статевим шляхом.
Статистика ВІЛ/ СНІДу в Україні
- Станом на січень 2014 року кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції перевищила 240 тисяч осіб.
- 25% людей з діагнозом ВІЛ-інфекція молодші 20 років.
- Темпи поширення ВІЛ-інфекції в Україні - одні з найвищих у світі.
- Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції серед молоді 15—24 років.
Наркотики і ризики інфікування ВІЛ
Ін’єкційне введення наркотиків — найкоротший шлях до зараження ВІЛ: через спільний шприц, голку, інші предмети, на яких є залишки крові.
Перший крок на шляху до цієї небезпечної звички — куріння. Ті, хто курить, у 7 разів частіше зловживають алкоголем і в 11 разів частіше вживають наркотики.
Уперше спробував у компанії. Напевно, як усі. Тепер все інакше: кинув школу, щоранку прокидаюсь із думкою, що я свиня, що марную кожен день. Обіцяю собі, що більше не буду, а ввечері знову все спочатку...»
Дехто думає, що поки не колешся, усе нормально, небезпеки немає. Та як він помиляється! Психоактивні речовини змінюють свідомість людини, послаблюють інстинкт самозбереження, призводять до втрати моральних орієнтирів.
У стані сп’яніння людина може погодитися сісти в автомобіль до незнайомця, стати жертвою зґвалтування. Але найнебезпечніше, коли споживачі наркотиків «пускають по колу» один-єдиний шприц. Якщо серед них є ВІЛ-інфікований, він інфікує їх усіх. Саме так ВІЛ поширився серед тих, хто вживав ін’єкційні наркотики в Україні. Цей шлях і досі є основним.
Ін’єкційне введення наркотиків — найкоротший шлях до зараження ВІЛ.
Половину нових випадків ВІЛ-інфікування у світі реєструють серед людей віком від 15 до 24 років.
Темпи розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні на сьогодні є одними з найвищих у світі. За темпами поширення ВІЛ серед молоді 15—24 років Україна посідає перше місце в Європі.
Молоді люди не володіють достатньою інформацією про ВІЛ/СНІД і не озброєні життєвими навичками для застосування необхідних знань на практиці.
Профілактична освіта молоді відіграє вирішальну роль у боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІДу.
Домашнє завдання:
1. Опрацювати матеріал п. 29 та мою для вас підбірку.
2. Знати модуль.
Географія 9 клас.
Тема: Комп'юторне програмування як вид економічної діяльності.
Дослідження 6"а".
Пропоную переглянути:
Фінансові послуги є основою сучасної економіки. Будь-яка господарська діяльність так чи інакше залежить від послуг, які забезпечуються фінансовим сектором.
Ринок фінансових послуг виконує роль посередника руху коштів від їх власників до користувачів.
Фінансова установа - це юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги , пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги , пов'язані з наданням фінансових послуг.
Найбільші міжнародні фінансові центри – Лондон, Нью-Йорк, Сінгапур, Сянган (Гонконг), Токіо
Рейтинг світових фінансових центрів Місто | Місце | Бали | Опис |
Лондон | 1 | 765 | Лідерство більш ніж за 80 % показників. Плюси: співробітники, доступ до ринків (ЄС, Східна Європа, Росія, Близький Схід), фінансове регулювання. Проблеми: ставки податку на прибуток, транспортна інфраструктура, операційні витрати |
Нью-Йорк | 2 | 760 | Лідерство більш ніж за 80 % показників. Плюси: співробітники і ринок США. Мінуси: фінансове регулювання, зокрема, закон Сарбейнса-Окслі |
Гонконг | 3 | 684 | Успішний регіональний центр. Відмінні результати за більшістю показників, зокрема в регулюванні. Високі витрати не знижують конкурентоспро-можність. Реальний кандидат на перетворення в глобальний фінансовий центр |
Сінгапур | 4 | 660 | Сильний центр за більшістю показників, зокрема з регулювання банківського сектора. Мінуси: загальна конкуренто-спроможність. Другий найбільший фінансовий центр Азії |
Цюріх | 5 | 656 | Сильний спеціалізований центр. Ніша – обслуговування багатих клієнтів (private banking) та управління активами. Мінуси: невеликий пул професіоналів і невисока загальна конкурентоспроможність |
Франкфурт-на-Майні | 6 | 647 | Сильний центр за більшістю показників, зокрема з регулювання банківського сектору. Місце, де розміщена штаб-квартира Європейського центрального банку |
Офшорна зона - один із видів вільних економічних зон, що належать до сервісних вільно-економічних зон, особливістю яких є створення для підприємців сприятливого валютно-фінансового та фіскального режимів, високий рівень та законодавчі гарантії банківської та комерційної секретності, лояльність державного регулювання.
Синоніми офшорної зони — офшорний центр, безподаткова зона, податковий притулок, податкова гавань.
Термін «офшорна зона» загалом має на увазі будь-яку країну з низькою або нульовою податковою ставкою на всі або окремі категорії доходів, певний рівень банківської або комерційної секретності, мінімальну або повну відсутність резервних вимог центрального банку або обмежень у конвертованій валюті.
Особливістю офшорної юрисдикції є поширення пільгового режиму виключно на нерезидентні компанії (тобто такі, які не здійснюють діяльність на території юрисдикції) і, що найважливіше, забезпечення ефективного режиму фінансової секретності.
Дослідження 6"а".
Тема: Фінансові послуги.
Завдання:
1. Аутсорсинг переваги і недоліки.
2. Країни-лідери на світовому ринку програмування.
3. Висновок.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:
1. Опрацювати відповідний параграф підручника 46 та мою для вас підбірку.
2. Дослідити домашню побутову техніку (її виробників).
3. Стор. 245 завдання 6 виконати письмово.
4. Доповніть речення:
Фінансові послуги – це…
Світові центри фінансової діяльності –це…
Країни-офшори – це…
Найбільші фінансові установи в Україні – це…
5. Дослідження чекаю до наступного уроку.
Географія 10 клас
Тема: Україна в геогполітичному вимірі.
Пропоную переглянути:
Геополітика – наука, яка розглядає вплив географічних чинників на внутрішню і особливо зовнішню політику держав і націй.
На розвиток держави географічне положення немає впливу.
В Україні назріла ситуація і розуміння того, що зовнішні і внутрішні умови створюють можливості мобілізації ресурсів, перш за все людських, підприємницьких, інтелектуальних для здійснення макроекономічного прориву.
Сепаратизм – це політична діяльність, спрямована на відокремлення етнічної, культурної, релігійної або іншої спільноти від основної частини країни.
З травня 2008 року наша держава входить до складу Світової організації торгівлі (СОТ).
Відносини Україна – ЄС – це двохсторонні відносини між Україною та ЄС у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури тощо.
Представництво Європейської комісії в Україні було відкрито у вересні 1993 року.
Менталітет – усі переконання, відносини, стосунки, погляди, образ мислення соціальної групи (нації) або індивіда, на який впливають соціальні, культурні та біологічні фактори.
АСЕАН – інтеграційне об’єднання країн Європи.
• Геополітичні центри сили – найбільш потужні за економічним, військовим. науково – технічним, фінансовим та людським потенціалами країни та їх об’єднання. У сучасних умовах можна виділити сім основних геополітичних центрів сили: США, Росія, Євросоюз, Китай, мусульманський світ, Японія, Індія. Сполучені Штати Америки - найвпливовіший центр сили.
Домашнє завдання:
1. Опрацювати матеріал п. 37 та мою для вас підбірку.
2. Дайте відповіді на запитання:
• Яка головна мета зовнішньої політики України? (Ст. 18 Конституції України)
• Чому після здобуття незалежності, стратегічно важливою постала проблема визначення національних інтересів і позиціювання держави на геополітичній карті світу?
• Які геополітичні центри сили мають найбільший вплив на Україну?
• Що таке ТНК та яка їх роль у глобальних економічних відносинах? Які ТНК відомі в Україні? Продукцією яких ТНК користувались ви або ваша сім’я?
• Охарактеризуйте структуру експорту та імпорту товарів і послуг України. Які країни є основними торговельними партнерами України?