понеділок, 13 травня 2024 р.

 Добрий день.

Сьогодні 14 травня 2024 року.

Запрошую на урок ОЗ учнів 7 класу та на урок географії учнів 9 та 10 класів.

О З 7 клас

Тема: Наркотики і ВІЛ.

Пропоную переглянути:

Ти вже знаєш, що ВІЛ — відносно нова інфекція. За чверть століття тому захворювання на ВІЛ-інфекцію набуло характеру епідемії. На боротьбу з ним витрачено величезні ресурси. Та фахівцям поки що не вдалося розробити профілактичну вакцину від ВІЛ, як, наприклад, від віспи, поліомієліту, багатьох інших небезпечних інфекцій.

Однак зусилля вчених не були марними. Знайдено ліки, які подовжують життя інфікованих. Ефективні тести уможливлюють запобігання інфікуванню ВІЛ при переливанні донорської крові та пересадці органів.

Проте вирішальна роль у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу належить профілактичній освіті. Адже особливості поширення цієї інфекції дають змогу кожному захиститися від неї, якщо він володіє необхідними знаннями і життєвими навичками.

Що глибше ти знайомишся з цією проблемою, то чіткіше усвідомлюєш важливість покладеної на тебе місії — передавати свої знання іншим. Старші члени твоєї родини — батьки, дідусі й бабусі — свого часу не отримали профілактичної освіти, тому в них можуть виникнути запитання. На деякі з них ти вже знаєш відповіді, а на деякі — поки що ні. У цьому навчальному році ти поповниш свої знання і станеш ще надійнішим джерелом інформації з проблеми ВІЛ/СНІДу.

Молодь в епіцентрі епідемії

Епідемію ВІЛ/СНІДу називають молодою не лише тому, що вона почалася не так давно, а й тому, що передусім уражує молодь. Половину нових випадків інфікування реєструють серед осіб віком від 15 до 24 років.

Однак молоді люди не володіють достатньою інформацією про ВІЛ і СНІД, у багатьох із них не розвинені життєві навички застосування відповідних знань на практиці. Трагічним наслідком цього є непропорційно високий рівень інфікування серед молоді. Директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу Пітер Піот зазначив: «Молодь, без сумніву, не володіє ні інформацією, ні ресурсами для захисту від ВІЛ. Щодня інфікуються понад 6 тисяч молодих людей. Кожному з цих випадків можна було запобігти. Профілактика недорога і доступна, на одного випускника школи достатньо 8 доларів на рік. У країнах, де скоротилася кількість нових випадків інфікування, найвагоміших результатів було досягнуто саме серед молоді».

Особливості поширення ВІЛ-інфекції в Україні

Порівнюючи поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні з іншими країнами світу, можна зробити такі висновки:

  • У деяких державах ця епідемія почалася раніше, ніж в Україні. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки перші випадки інфікування ВІЛ було зареєстровано в 1981 році.
  • Є країни, які набагато більше постраждали від епідемії. Це країни Африканського континенту на південь від Сахари. У багатьох із них майже не залишилося людей працездатного віку, економіка зазнала величезних втрат, проблеми бідності та сирітства набули загрозливих масштабів.
  • Останнім часом епідемія стрімкими темпами поширюється у Центральній Азії Східній Європі, зокрема і в Україні.
  • Темпи розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні на сьогодні є одними з найвищих у світі. За швидкістю поширення ВІЛ серед молоді до 24 років Україна посідає перше місце в Європі.
  • Особливістю поширення епідемії в Україні є те, що найбільшу кількість випадків ВІЛ-інфікування реєструють у тих, хто вживає ін’єкційні наркотики. Постійно зростає частка інфікованих статевим шляхом.

Статистика ВІЛ/ СНІДу в Україні

  • Станом на січень 2014 року кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції перевищила 240 тисяч осіб.
  • 25% людей з діагнозом ВІЛ-інфекція молодші 20 років.
  • Темпи поширення ВІЛ-інфекції в Україні - одні з найвищих у світі.
  • Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції серед молоді 15—24 років.

Наркотики і ризики інфікування ВІЛ

Ін’єкційне введення наркотиків — найкоротший шлях до зараження ВІЛ: через спільний шприц, голку, інші предмети, на яких є залишки крові.

Перший крок на шляху до цієї небезпечної звички — куріння. Ті, хто курить, у 7 разів частіше зловживають алкоголем і в 11 разів частіше вживають наркотики.

Уперше спробував у компанії. Напевно, як усі. Тепер все інакше: кинув школу, щоранку прокидаюсь із думкою, що я свиня, що марную кожен день. Обіцяю собі, що більше не буду, а ввечері знову все спочатку...»

Дехто думає, що поки не колешся, усе нормально, небезпеки немає. Та як він помиляється! Психоактивні речовини змінюють свідомість людини, послаблюють інстинкт самозбереження, призводять до втрати моральних орієнтирів.

У стані сп’яніння людина може погодитися сісти в автомобіль до незнайомця, стати жертвою зґвалтування. Але найнебезпечніше, коли споживачі наркотиків «пускають по колу» один-єдиний шприц. Якщо серед них є ВІЛ-інфікований, він інфікує їх усіх. Саме так ВІЛ поширився серед тих, хто вживав ін’єкційні наркотики в Україні. Цей шлях і досі є основним.

Ін’єкційне введення наркотиків — найкоротший шлях до зараження ВІЛ.

Половину нових випадків ВІЛ-інфікування у світі реєструють серед людей віком від 15 до 24 років.

Темпи розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні на сьогодні є одними з найвищих у світі. За темпами поширення ВІЛ серед молоді 15—24 років Україна посідає перше місце в Європі.

Молоді люди не володіють достатньою інформацією про ВІЛ/СНІД і не озброєні життєвими навичками для застосування необхідних знань на практиці.

Профілактична освіта молоді відіграє вирішальну роль у боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІДу.


Домашнє завдання:

1. Опрацювати матеріал п. 29 та мою для вас підбірку.

2. Знати модуль.


Географія 9 клас.

Тема: Комп'юторне програмування як вид економічної діяльності.

Дослідження 6"а".

Пропоную переглянути:


Фінансові послуги є основою сучасної економіки. Будь-яка господарська діяльність так чи інакше залежить від послуг, які забезпечуються фінансовим сектором.

 Ринок фінансових послуг виконує роль посередника руху коштів від їх власників до користувачів.

Фінансова установа - це юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги , пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги , пов'язані з наданням фінансових послуг.

Найбільші міжнародні фінансові центри – Лондон, Нью-Йорк, Сінгапур, Сянган (Гонконг), Токіо

Рейтинг світових фінансових центрів Місто

Місце

Бали

Опис

Лондон

1

765

Лідерство більш ніж за 80 % показників. Плюси: співробітники, доступ до ринків (ЄС, Східна Європа, Росія, Близький Схід), фінансове регулювання. Проблеми: ставки податку на прибуток, транспортна інфраструктура, операційні витрати

Нью-Йорк

2

760

Лідерство більш ніж за 80 % показників. Плюси: співробітники і ринок США. Мінуси: фінансове регулювання, зокрема, закон Сарбейнса-Окслі

Гонконг

3

684

Успішний регіональний центр. Відмінні результати за більшістю показників, зокрема в регулюванні. Високі витрати не знижують конкурентоспро-можність. Реальний кандидат на перетворення в глобальний фінансовий центр

Сінгапур

4

660

Сильний центр за більшістю показників, зокрема з регулювання банківського сектора. Мінуси: загальна конкуренто-спроможність. Другий найбільший фінансовий центр Азії

Цюріх

5

656

Сильний спеціалізований центр. Ніша – обслуговування багатих клієнтів (private banking) та управління активами. Мінуси: невеликий пул професіоналів і невисока загальна конкурентоспроможність

Франкфурт-на-Майні

6

647

Сильний центр за більшістю показників, зокрема з регулювання банківського сектору. Місце, де розміщена штаб-квартира Європейського центрального банку

 

Офшорна зона -  один із видів вільних економічних зон, що належать до сервісних вільно-економічних зон, особливістю яких є створення для підприємців сприятливого валютно-фінансового та фіскального режимів, високий рівень та законодавчі гарантії банківської та комерційної секретності, лояльність державного регулювання.

Синоніми офшорної зони — офшорний центр, безподаткова зона, податковий притулок, податкова гавань.

Термін «офшорна зона» загалом має на увазі будь-яку країну з низькою або нульовою податковою ставкою на всі або окремі категорії доходів, певний рівень банківської або комерційної секретності, мінімальну або повну відсутність резервних вимог центрального банку або обмежень у конвертованій валюті.

Особливістю офшорної юрисдикції є поширення пільгового режиму виключно на нерезидентні компанії (тобто такі, які не здійснюють діяльність на території юрисдикції) і, що найважливіше, забезпечення ефективного режиму фінансової секретності.

Дослідження 6"а".

Тема: Фінансові послуги.

Завдання:

1. Аутсорсинг  переваги і недоліки.

2. Країни-лідери на світовому ринку програмування.

3. Висновок.

 

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

1. Опрацювати відповідний параграф підручника 46 та мою для вас підбірку.

2. Дослідити домашню побутову техніку (її виробників).

3. Стор. 245 завдання 6 виконати письмово.

4. Доповніть речення:

Фінансові послуги – це…

Світові центри фінансової діяльності –це…

Країни-офшори – це…

Найбільші фінансові установи в Україні – це…

        5. Дослідження чекаю до наступного уроку.


Географія 10 клас

Тема: Україна в геогполітичному вимірі.

Пропоную переглянути:


Геополітика – наука, яка розглядає вплив географічних чинників на внутрішню і особливо зовнішню політику держав і націй.
 На розвиток держави географічне положення немає впливу.
 В Україні назріла ситуація і розуміння того, що зовнішні і внутрішні умови створюють можливості мобілізації ресурсів, перш за все людських, підприємницьких, інтелектуальних для здійснення макроекономічного прориву.
 Сепаратизм – це політична діяльність, спрямована на відокремлення етнічної, культурної, релігійної або іншої спільноти від основної частини країни.
 З травня 2008 року наша держава входить до складу Світової організації торгівлі (СОТ).
 Відносини Україна – ЄС – це двохсторонні  відносини між Україною та ЄС у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури тощо. 
 Представництво Європейської комісії в Україні було відкрито у вересні 1993 року.
 Менталітет – усі переконання, відносини, стосунки, погляди, образ мислення соціальної групи (нації) або індивіда, на який впливають соціальні, культурні та біологічні фактори.
 АСЕАН – інтеграційне об’єднання країн Європи. 

• Геополітичні центри сили – найбільш потужні за економічним, військовим. науково – технічним, фінансовим та людським потенціалами країни та їх об’єднання. У сучасних умовах можна виділити сім основних геополітичних центрів сили: США, Росія, Євросоюз, Китай, мусульманський світ, Японія, Індія. Сполучені Штати Америки - найвпливовіший центр сили. 


Домашнє завдання:

1. Опрацювати матеріал п. 37 та мою для вас підбірку.

 2. Дайте відповіді на запитання:
• Яка головна мета зовнішньої політики України? (Ст. 18 Конституції України)
• Чому після здобуття незалежності, стратегічно важливою постала проблема визначення національних інтересів і позиціювання держави на геополітичній карті світу?
• Які геополітичні центри сили мають найбільший вплив на Україну?
• Що таке ТНК та яка їх роль у глобальних економічних відносинах? Які ТНК відомі в Україні? Продукцією яких ТНК користувались ви або ваша сім’я?
• Охарактеризуйте структуру експорту  та імпорту товарів і послуг України. Які країни є основними торговельними партнерами України?


Немає коментарів:

Дописати коментар