Доброго ранку, учасники дистанційного навчання.
Сьогодні четвер 05 листопада. Гарний осінній день. Птахи відлітають в теплі краї, листя змінює колір на жовтий, гриби заполонили луки. Але ми їх збирати не будемо( бо не відомо чи їстівні вони), краще приєднаємось до навчання.
Запрошую до співпраці 6, 7 та 10 класи.
УВАГА! Черках Максим! Запрошую тебе на індивідуальне заняття. Воно розміщене після 10 класу у цій " лєнті"( за 5 листопада).
6 клас
Тема:Практична робота№2. «ВИЗНАЧЕННЯ МАСШТАБІВ ПЛАНІВ ТА КАРТ ЗА ДАНИМИ ПРО ВІДСТАНІ НА МІСЦЕВОСТІ ТА ВІДРІЗКАМИ НА КАРТІ,ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ ЦИМ ВІДСТАНЯМ».
Пропоную призадати що це :
Зменшене, побудоване за математичними законами зображення земної поверхні на площині за допомогою умовних позначень —...
Сукупність умовних знаків, що розкривають зміст карти....
Умовний знак населеного пункту на географічній карті належить до виду...
Умовний знак «річка» на географічній карті належить до виду...
Умовний знак «озеро» на географічній карті належить до виду...
Відповіді чекаю.
Складний і тривалий розвиток пройшла наука картографія до сучасних карт, які ви бачите перед собою. Однак учені й сьогодні перебувають у постійному пошуку найбільш точних та інформативних способів відбиття особливостей земної поверхні. На допомогу їм приходить космічна та електронна техніка. Яких лишень карт вони не створили! Є навіть карти поверхні Марсу! Можливо, через деякий час вони знадобляться вам. Але перш ніж вирушати до Марсу або просто в далеку подорож, потрібно навчитися обирати карти відповідно до мети досліджень, правильно їх «читати», вміти аналізувати інформацію, яку містить карта.Картографічні зображення є віддзеркаленням розвитку географічних знань людства. З часом картографічна наука накопичувала все нові знання: були закладені математичні основи побудови та художні прийоми оформлення карт, розроблена теорія картографії. У наші часи картографічні досягнення використовують не лише в географії, а в багатьох науках та галузях господарства.
Запишіть до словничка:
Класифікація карт — розподіл географічних карт на певні групи за різними ознаками.
Атлас — систематизоване зібрання географічних карт, виконаних за єдиною програмою як цілісний твір. Атлас містить систему карт, органічно пов’язаних між собою. Атласи вміщують, окрім карт, таблиці, тексти, фото, описи, малюнки, довідковостатистичні дані.
Ну, а тепер переходимо саме до практичної роботи.
Завдання:
1.За картою України, користуючись масштабом, визначте відстань від вашого обласного центру до Києва.
( хто забув - це місто Кропивнтцький)
2. Висновок
(у ньому підсумуйте, яке значення особисто для вас має вміння користуватися картами).
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.Повторити відповідний текст підручника.
2. Написати невеличкий твір-роздум за темою «Географічні карти у моєму житті».( Пришліть його мені для перевірки)
Любі 6 класи!
Мені дуже приємно, що більшість з вас не байдуже ставиться до географії і добросовісно виконує завдання. Хочу із задоволенням відзначити:
Саламатіну Софію,Кабар Катерину, Кормільченко Катерину,
Веренич Надію,Кравченко Дмитра,Лепського Максима,
Ємельчугову Вікторію,Глухоту Максима,Босненко Сергія,
Нєстєрова Тимофія,Ткаченко Дарію.
ДУЖЕ приємно. Ви СУПЕР!!!
7 клас
Тема:Води суходолу. Використання аодних ресурсів Африки.
Пропоную пригадати:
- які води відносять до внутрішніх?
- які умови необхідні для формування вод суходолу?
- що таке річка, її будова, живлення?
- що таке озеро?
- за картою визначте, які води в Африці, де їх багато, де мало?
Африканське прислів’я говорить “Вода дорожча за борошно”. Це показує ставлення місцевих жителів до води, як до найбільшого багатства. На значних площах Африки води справді мало. Проте не скрізь на материку її бракує. Подекуди води навіть забагато. Нерівномірність поширення водойм в Африці пов’язана з кліматом. • Знаючи особливості різних типів клімату Африки поясніть, у яких кліматичних поясах найбільш гостро відчувається нестача води, а у яких існує її надлишок. У цілому Африка бідна на внутрішні води, які дуже нерівномірно поширені на території материка. Річки Африки належать до трьох басейнів: Атлантичного та Індійського океанів і внутрішнього стоку.Більшість африканських річок мають дощове живлення. Найповноводніші річки з постійним режимом, а також найгустіші річкові системи розташовані в екваторіальному поясі. Річки субекваторіального поясу мають сезонний ритм живлення. У тропічних областях майже немає річок з постійною течією: русла, що інколи наповнюються водою називаються ваді.
Ознайомимося ближче з найбільшими річками Африки.
О Ніл! Твоя вода, що тече через поля, подібна до амбри,
Вона смачна, як мед.
Два береги твої – ворота в рай,
Твоя долина – найкраще місце на землі.
О Ніл! Твоя любов подібна до легкого вітру,
Якщо нема води, нема життя.
О Ніл! Хто нап’ється твоєї води хоч раз,
Навіки буде з тобою.
Такий гімн складали найдовшій річці Африки – Ніл.
- найдовша річка материка?
- найповноводніша річка?
- найглибше озеро?
- найбільше озеро?
- «блукаюче озеро»?
Д/з.
Опрацювати матеріал вашого підручника.
Виписати в робочий зошит найбільші ріки, озера иатерика.
На контурну карту Африки нанести основні річки та озера.
Шановні 7 класи!
Мені дуже приємно, що більшість з вас не байдуже ставиться до географії і добросовісно виконує завдання. Хочу із задоволенням відзначити:
Тараненка Олександра, Савченко Ірину,Матяш Анастасію,
Кривенко Марину,Кирилович Катерину,Муска Віктора,
Гонтара Миколу, Петренка Миколу.
ДУЖЕ приємно. Ви СУПЕР!!!
10 клас
Тема:Підсумкове заняття з теми" Країни Європи".
Пропоную уявну подорож Європою , під час якої , ви не лише відновите в пам'яті матеріал , а й вставите пропущене в тексті, за що отримаєте оціночку. УВАГА! Запитання виділені читайте і виконуйте уважно.
1. Впродовж вивчення теми «Країни Європи» ми дізналися багато цікавого. Європа розташована у ......... частині Євразійського континенту.
2. Європа омивається ........океанами.
3. Більшу частину рельєфу Європи займають , але є і такі відомі гірські системи як ............................. в якій знаходиться найвища точка Європи г. Мон-Блан.
4. Європа розташована переважно в .....................кліматичних поясах і лише південна частина Італії в ..........., завдяки чому там є можливість збирати врожай ....... на рік.
5. Переважна більшість населення Європи зайнята в ................... ( вкажіть конкретно), так як економіка європейських країн........ розвинена.
6. Серед найрозвиненіших країн Європи виділяють .................................................................................................... .
7. Подорожуючи Європою ми відвідали такі країни як: ........................, а особливе захоплення викликала ............., що вважається лісовим фондом Європи.
8. Не оминули ми і рідної України, яка розташована на ............ Європи.
9. Побувавши в Німеччині ми дізналися про те, що це країна-виробник найякіснішого...... у світі. Особливо нас вразила жовта Феррарі, що стояла біля Біг-Бену.
10. Далі була Франція, з її ароматними ...... та незабутнім смаком піцци та макаронів.
11. Побувавши в Італії ми не могли відвести погляду від величі Ейфелевої вежі , що височить у центрі Лондона.
12. Великобританія славиться у всьому світі своєю ........, а також Віденським вальсом.
13. Були ми і у країнах-сусідах України, найближчими з яких є ................................. ну і звичайно ж неповторна Греція.
14. Закінчуючи свою подорож ми, на знак подяки за чудово проведений час, подарували всім китайцям свою посмішку.
15. Європа очима учнів : ( я розпочну, а ви продовжіть)
1)Франція – Ейфелева вежа;
2) Великобританія –
3) Італія –
4) Німеччина –
5) Австрія –
6) Бельгія –
7) Чехія –
8) Іспанія-
9) Молдова –
10) Болгарія –
11) Україна –
12) Білорусь –
13) Росія –
14) Фінляндія –
15) Ісландія –
16) Румунія –
Чекаю виконану роботу.
Д.З. Повторіть терміни та тематичну карту.
Мені дуже приємно, що більшість з вас не байдуже ставиться до географії і добросовісно виконує завдання. Хочу із задоволенням відзначити:
Гончарук Ольгу,Даценко Анастасію,Плахотну Карину,
Адам Єву,Санітарчук Діану, Пащенко Дашу.
ДУЖЕ приємно. Ви СУПЕР!!!
Індивідуальне заняття 8 клас
Черкас Максим
Тема:Державна історія України . Практична робота №2"Позначення на контурній карті кордонів сусідніх держав, крайніх точок,географічних центрів України та Європи і зазначення їхніх назв; визначання координат точок; протяжності території України в градусах і кілометрах"
Україна — найбільша держава Європи. ТериторіяУкраїни розташована між 44° 23’ і 52° 25’ північної широти та між 22° 08’ і 40° 13’східної довготи. Вона простягається зі сходу на захід на 1316 км. У найширшій центральній частині держави відстань між крайніми північною та південною точками досягає 893 км. Загалом територія держави витягнута із заходу на схід на423 км більше, ніж з півночі на південь. Протяжність північної і південної частин із заходу на схід значно менша, ніж центральної. Сучасна Україна — велика держава,що відновила свою незалежність наприкінці другого тисячоліття. Країна має вигідне географічне і гео- політичне положення, потужний природно-ресурсний, трудовий і виробничий потенціал, великі можливості для економічного розвитку.Україна фактично стала буферною (перехідною)державою між країнами НАТО на заході і Російською Федерацією на сході і північному сході. Це може створювати багато нових проблем у відносинах з сусідами — економічних, політичних, військових. Україна розташована поблизу традиційних вогнищ політичної і військової напруженості (Балкани, Північний Кавказ, Закавказзя, Близький і Середній Схід). Це до певної міри погіршує геополітичну ситуацію у прилеглих чи близько розташованих регіонах, зокрема в нашій державі. Особливу небезпеку для України створює розміщення на її території чи в прикордонні військових формувань Російської Федерації. Геополітичне положення України в Центрально-Східній Європі визначає її винятково важливу роль у розв’язанні ключових економічних і політичних проблем усього континенту. Геополітичні інтереси України розширюються. Поглиблюється її співробітництво з тепер незалежними країнами, що входили до складу колишнього СРСР, державами Центральної та Західної Європи, США, Китаю. Посилюються військово-політичні контакти нашої країни.Політичне значення утворення незалежної Української держави для Європи дуже велике. Величезний людський і економічний потенціал, науково-технічні можливості, працьовитий і освічений народ, значні природні багатства тощо — все це висуває Україну в потенційні лідери європейської спільноти держав.
Спробуй самостійно закінчити речення:
1. Площа України...
2. Крайня північна точка України розміщена в...
3. Крайня західна точка України розміщена в....
4. С. Червона Зірка — це крайня...
5. Географічний центр України розміщений у....
6. Україна безпосередньо межує з....
7. На сході та північному сході сусідами України є....
8. Територія України лежить у... кліматичному поясі.
9. Україна розташована в межах тектонічних структур...
10. На клімат території України впливають повітряні маси з....
11. Буферна зона — це..
12. Зручність економіко-географічного положення визначена наявністю...
Переходимо до практичної роботи№2.
(Робота тісно переплітається з атласом та к.к.)
Завдання:
1.Позначення на контурній карті кордонів сусідніх держав України.
2. Позначення на контурній карті крайніх точок.
3.Позначення на контурній карті географічних центрів України та Європи і зазначення їхніх наз.
4.Визначання координат крайніх точок.
5Визначання протяжності території України в градусах і кілометрах
Виконані завдання пришли мені для перевірки.
Д.З.
1. Опрацюй п. 5
2. Випише найголовніше в робочий зошит.
3. Виконай практичну роботу №2.
Немає коментарів:
Дописати коментар