неділя, 16 лютого 2025 р.

 Доброго дня.

Сьогодні 17 лютого 2024 року.

Запрошую на урок географії учнів 11 та 8 класу.

Географія 8 клас

Тема: Зони мішаних та широколистих лісів.

Пропоную виконати наступні завдання:

Завдання 1. " так" чи "ні":

 1.  Чи вірите ви, що природна зона — це частина природної країни? 

 2.  Чи вірите ви, що зона мішаних лісів займає найбільшу площу серед природних    

      зон України? 

 3.  Чи вірите ви, шо рельєф зони мішаних лісів переважно височинний?

 4.  Чи вірите ви, що максимальна абсолютна висота Полісся 316 м

 5.   Чи вірите ви, що в рельєфі Полісся трапляються  льодовикові форми? 

 6.  Чи вірите ви. що Українське Полісся є найбільш зволоженою природною зоною     

        України? 

7.      Чи вірите ви, що в зоні мішаних лісів переважають  південні вітри? 

8.    Чи вірите ви, що Полісся - найбільший в Україні  природний нагромаджувач прісної води?          

9.    Чи вірите ви, що найбільші річки Полісся — Горинь, Уж?    

10.Чи вірите ви, що Українське Полісся поділяється на 5 фізико-географічних областей?                  

11.     Чи вірите ви, що більша частина районів Київської області знаходиться в межах зони мішаних лісів? 

12. Чи вірите ви, що площа Полісся України 350 тис. км:                                                       


Завдання 2. 
13. Користуючись картами атласу визначте , де проходить  північна та південна межа зони Північна межа співпадає з державним кордоном України. Учень біля карти України позначає умовну межу на півдні , яка проходить через населені пункти: Володимир-Волинський — Луцьк — Рівне —— Шепетівка — Житомир—Київ-Ніжин—Кролевець—Глухів.
14. Який рельєф характерний для українського Полісся?
15. В межах яких тектонічних структур розташована зона мішаних лісів ?
16. Північна частина України відноситься до територій, які забезпечені водними ресурсами. Тут протікає з півночі на південь головна річка країни, яка бере початок на Валдайській височині в Росії. – Що це за річка ?

Завдання 3. 
 17. Визначте,  які типи рослинності та рослинні угрупування поширені в зоні мішаних лісів. 
18. Визначення  найпоширеніших порід лісів.

19. За допомогою карти атласу назвіть найпоширеніших тварин зони.

20. За допомогою  карти атласу  знайдіть найбільш відомі природоохоронні території Полісся і позначимо їх на контурній  карті України .


Домашнє завдання:

 1. Опрацювати відповідний матеріал у підручнику § 38 та мою для вас підбірку.

 2. Виконайте  3  завдання та візміть до ліцею на перевірку .


Географія 11 клас

Тема: Демографічні процеси у світосистемі.    Практична робота № 7.

Пропоную переглянути: 


Динаміка чисельності населення світу .

За оцінками ООН, населення світу становить близько 7,6 млрд осіб. У 1820 р. цей показник був 1 млрд. Протягом ХХ ст. вона збільшилася майже у чотири рази. З 1990 р. почалося уповільнення темпів приросту. За оцінками, 2024 р. Населення Землі становитиме 8 млрд, а 2100 р. — 11. Природні, соціальні, економічні й екологічні чинники та просторові особливості природного руху населення у світі. Основним «постачальником» населення світу є країни «периферії». Висока народжуваність характерна для країн з високою дитячою смертністю. Релігійно-історичні традиції багатодітності існують в ісламських країнах та в індуїстів. У містах народжуваність нижче, ніж у сільській місцевості. У разі підвищення загального рівня життя народжуваність скорочується. Залучення жінок в активне громадське життя веде до зниження народжуваності. Смертність у світі зміщується у бік старшого віку; дитяча смертність суттєво зменшилася (окрім відсталих країн — Ангола, Афганістан, Ліберія та ін.). Рівень смертності залежить від рівня розвитку держав та економічних показників на душу населення. Статево-вікова, шлюбно-сімейна структура населення. Демографічне старіння населення .

Хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток. До шлюбного періоду співвідношення чоловіків та жінок зрівнюється, а потім кількісна перевага жінок постійно зростає. В країнах, що розвиваються (в Азії та Африці), переважають чоловіки (50,4 %). 

 Шлюбно-сімейна структура — розподіл населення за шлюбним статусом (визначається нормами держави) та сімейним (повні, неповні, нуклеарні, складні).

 Кількість літніх людей (понад 60 років) зараз більша, ніж дітей у віці до 5 років. Демографічне старіння характерне для країн «центру» й тих, що займають вищі позиції у «напівпериферії». Характеристика демографічної ситуації в країнах за статевовіковими пірамідами Статево-вікові піраміди наочно демонструють один з трьох видів відтворення:

1) Прогресивний — доля дітей близько 40 %, літніх — близько 10 % (високий рівень народжуваності й смертності); піраміда має форму трикутника; притаманний найменш розвиненим країнам; за дуже стрімкого росту природного приросту — демографічний вибух.

 2) Стаціонарний — доля дітей близько 27 %, літніх — близько 20 % (зниження рівнів народжуваності й смертності); піраміда у формі дзвоника. 

3) Регресивний — доля дітей близько 20 %, літніх — близько 30 % (низькі рівні народжуваності й смертності — старіння нації); піраміда у формі урни; за від’ємного природного приросту — демографічна криза (депопуляція).

 Практична робота 7.

Тема: Обчислення показників народжуваності, смертності, природного та механічного приросту населення країни за статистичними даними .

Завдання:

1.Розкрийте особливості демографічної політики у країнах з різним типом відтворення .

2. Які напрями демографічної політики: обмеження чи заохочення?

3.  Засоби: контроль народжуваності, планування сім’ї (міграція певної статі), сімейна політика (захист сімей, створення суспільного «ідеалу» сім’ї) найбільш актуальні і чому? Відповідь обгрунтуйте. 

4. Охарактеризуте наступні заходи: економічні, адміністративно- правові (регламентування шлюбних відносин, медичні обмеження, статус матерів, міграційна політика тощо), пропагандистсько-виховні (громадська думка, норми поведінки, суспільний клімат). 

5. Зробіть висновок.

Домашнє завдання:

1. Опрацюйте п. 20 та мою для вас підбірку.

2. Виконайте  та надішліть практичну  роботу до наступного уроку СЬОГОДНІ.















Немає коментарів:

Дописати коментар