неділя, 31 березня 2024 р.

 Добрий день.

Сьогодні 1 квітня 2024 року.

Запрошую на урок географії учнів 7,8 та 11-Б класів.


Географія 7 клас.

Тема: Води суходолу Євразії. Озере, болота, льодовики, багаторічна мерзлота, підземні води.Практична робота №10"г".

Пропоную переглянути:


Озера Євразії численні, різні за солоністю води, величиною, походженням. Найбільше озеро на Землі — Каспійське море — має площу 393-200 км2. Найбільш високогірне озеро Хорпатсо розташоване в горах Тибету на висоті 5400 м. Найнижчу позначку має Мертве море — озеро, рівень якого нижче рівня Світового океану на 392 м. Найбільшим за запасами прісних вод є озеро Байкал — 23 000 км3, що становить 1/5 світових запасів поверхневих прісних вод. Байкал є і найглибшим озером світу — максимальна глибина в ньому становить 1620 м. В озеро впадає понад 300 річок, а витікає лише одна — Ангара, права притока Єнісею. У місці витоку з озера річка не замерзає навіть за найбільших морозів. Це свідчить про її потужність.

Озера розташовані на материку дуже нерівномірно. Найбільше їх на північному заході Євразії, у Фінляндії та Швеції, там, де проходив шлях давнього зледеніння. Місцями тут складно зрозуміти — чи острови серед озер, чи це озера серед суходолу. На північному заході Євразії знаходяться найбільші озера льодовикового походження — Ладозьке й Онезьке. Чимало глибоких прісноводних озер на заході Євразії, у Європі. Серед них виділяють Женевське та Боденське.

Тектонічні озера утворились в улоговинах, які виникли внаслідок тектонічних рухів земної кори та розміщуються у великих тектонічних прогинах, западинах або розломах. Тектонічні озера глибокі, зі стрімкими схилами, можуть мати як прісну, так і солону воду, залежно від кліматичних і гідрологічних умов. До тектонічних озер в Азії належить Байкал, що розміщується в південній частині Середнього Сибіру, Мертве море на північному заході Аравійського півострова, Іссик-Куль у Центральній Азії, Боденське, Балатон у Європі.

Залишкові (реліктові) озера сформувались в улоговинах більш великих водойм, які існували раніше. Найбільшими серед них в Азії є Каспійське й Аральське моря-озера, озеро Балхаш у Центральній Азії. Озеро Балхаш, унікальне за своїми властивостями, західна частина якого прісноводна, а східна — із солоною водою. Вулканічні озера поширені в районах прояву давнього та сучасного вулканізму і розташовані в кратерах вулканів.

Вулканічні озера поширені на Камчатці, Курильських, Японських островах та островах Малайського архіпелагу. Вони глибокі (іноді понад 100 м), але невеликі за площею.

Льодовики. Вічна мерзлота. 

За площею материкового зледеніння Євразія поступається лише Північній Америці. Значну кількість прісної води Євразії зосереджено в льодовиках на островах Північного Льодовитого океану та в Ісландії, у горах Альпи, Кавказ, Памір, Тянь-Шань, Каракорум, Куньлунь, Гіндукуш, Гімалаї тощо. Гірські льодовики дають початок великим річкам Євразії — Янцзи, Меконг, Хуанхе, Сирдар’я, Амудар’я, Інд, Ганг тощо.

Окрім того, на материку існує таке явище, як багаторічна мерзлота. У Євразії вона займає найбільші площі у світі. Товщина цього шару на півночі Євразії перевищує 600 м. Під впливом сонячного тепла влітку цей шар розмерзається лише на 50-150 см углиб від поверхні землі. Волога від дощів, танення снігу та розливу річок не проникає вглиб земної кори, утворюючи тут неглибокі озера та болота на значних територіях. Суворий континентальний клімат внутрішніх районів Євразії сприяє поширенню багаторічної мерзлоти на тисячі кілометрів на південь від Північного Льодовитого океану аж до північної частини Монголії.


Практична робота №10"г".

Тема: Позначення на к.к. озера, болота, льодовики,  районибагаторічної мерзлоти.

Завдання:

1. На к.к. нанесіть найбільші озера Євразії.

2. Дайте характеристику найбільшому озеру материка в басейні внутрішнього стоку.

3. Перерахуйте райони сучасного зледеніння.

4. Чому вічна мерзлота утруднює будівництво доріг та споруд .Віжповідь обгрунтуйте.

5. Висновок.


Домашнє завдання:
1. Опрацювати тему" Води суходолу Євразії. Озере, болота, льодовики, багаторічна мерзлота, підземні води" та мою для вас підбірку.
2. Виконати практичну роботу №10 "г".

Географія 8 клас

Тема: Тематична робота.

Завдання:

1. Укажіть найточніший спосіб обліку населення:

  А. анкетування населення ;

 Б. перепис населення ; 

 В. статистичний опис ; 

Г. статистичний звіт ; 

2. Яка область України має додатковий природний приріст:

 А. Закарпатська ; 

Б. Чернівецька ; В. Запорізька ;

 Д. Чернігівська ; 

3. До великих за критерієм людності відносять міста, кількість населення в яких більш ніж:

  А. 50 тис. осіб

 ; Б. 250 тис. осіб ;

 В. 500 тис. осіб ;

 Д. 100 тис. осіб; 

4. Що таке «несправжня урбанізація»? 

 А. переселення населення з міст у приміську зону ; 

 Б. збільшення кількості міського населення завдяки його зосередженню в малих містах ; 

 В. зменшення кількості населення і його частки в загальній кількості населення; 

 Д. відставання темпів розвитку економічної бази міст від темпів зростання їх людності. 

5. Укажіть національний природний парк, де можна побачити бурого ведмедя:

А «Асканія-Нова» 

Б Дунайський

 В Карпатський 

Г Чорноморський

 6. Укажіть важливу промислову рибу Чорного моря:

 А кефаль (лобан)

 Б тунець 

 В тріска 

Г сайра

7. Розрахуйте сальдо міграції Одеської області в січні-лютому 2016 року за даними: кількість вибулих 2993, кількість прибулих 2974 осіб. 

8. Розрахуйте природній приріст (на 1000 осіб) у Рівненській області у січні-лютому 2016 року за даними: кількість народжених 2558, кількість померлих 2754 особи.

9. Які є види міграцій за причинами виникнення? 

10. Які природоохоронні території своєї місцевості ви знаєте? Дайте коротку характеристику цього об’єкта.

Виконану роботу чекаю ЛИШЕ СЬОГОДНІ.


   

  Географія 11клас.

Тема: Українська держава і територія держави України. Дослідження 17.

Пропоную переглянути:        


Домашнє завдання: 

1. § 27  та мою для вас підбірку.

2. виконати дослідження 17 ( тематика дослідження розміщена на стор. 163 вашого підручника).


























Немає коментарів:

Дописати коментар