Доброго березневого ранку.
Сьогодні 14 березня 2022 року.
Запрошую до співпраці учнів 7 і 8 класів.
Географія 7 клас.
Тема: Населення. Держави. Україна і держави Пч. Америки.
Запишіть та вивчіть терміни:
- -Ескімоси – справжні люди
- -Іглу – снігове житло ескімосів
- -Коло́нія — поселення людей поза межами своєї країни
- -Емігрант - особа, що залишила Батьківщину і виїхала в іншу країну для постійного чи тривалого проживання
- -Діаспора – (від грец. – розсіяння) – розселенялюдей за межами своєї країни
- -Міграція – механічний рух населення.
Перші люди прийшли в Пн.Америку, як вважають вчені, з Азії по сухопутному «мосту», що тисячі років тому був на місці Беренгової протоки. У пошуках нових мисливських угідь вони поступово зайняли весь материк.
-Як ви думаєте, якщо ці люди прийшли з Азії , до якої раси вони належать?
Корінні народи – індіанці та ескімоси, а ще й алеути - належать до монголоїдної раси. Доказом цього є ознаки їх зовнішності - темна шкіра з червонуватим відтінком, жорстке пряме волосся, темний колір очей широке обличчя.
З ХVст., після відкриття Америки Х Колумбом почалася колонізація материка іспанцями, англійцями, французами.
-Як ви розумієте слово «колонізація»?
-Подивіться , які ж народи приймали участь у освоєнні Північної Америки.
-Скажіть іспанці, англійці, французи – це представники, якої раси?
-Їх облаштування на нових землях супроводжувалося, як і на інших материках знищенням корінного населення або витісненням його на малопридатні для життя землі.
Політична карта – це географічна карта,на якій чітко показано кордони країн та їх столиці.
Має особливість змінюватися.
- -Відкрийте , будь-ласка політичну карту Пн.Америки в ваших атласах.
Сформувалася сучасна політична карта на поч. XX ст. На материку Пн. Америка проживає приблизно 460 млн. чоловік.
Більшість населення – мешканці міст. Держави материка різняться за розмірами, кількістю населення та економічним рівнем. Найбільші країни – це США, Канада, Мексика, а також на крайньому півдні та островах Карибського моря є багато дрібних за площею держав та залежних територій.
Христофор Колумб,як перший турист що ступив на цю землю вигукнув: «Найчудовіша земля у світі!» - маючи на увазі теплі піски та узбережжя моря.
США - найрозвинутіша країна світу, друга за площею країна Північної Америки. За кількістю населеня США посідає третє місце в світі. Більшість населення нащадки переселенців з Європи, також великий відсоток афроамериканців – вихідців з Африки. США порівнюють з казаном, у якому люди різних національностей з усього світу сплавились в єдину націю – американці США. Державною мовою є англійська.
- Це країна з високо розвинутою промисловістю. Національною гордістю американці вважають автомобілебудування. Заводи «Дженерал моторс», «Форд», «Крайслер» відомі у всьму світі. США лідер з виробництва авіаційної та ракетно-космічної техніки (компанія «Боїнг»). Провідними галузями є приладобудування, виробництво комп'ютерної техніки та розробка комп'ютерних програм («Майкрософт»).
- Експортує – автомобілі, літаки, електронну промисловість. У США народилися і поширилися світом гамбургери, джинси, джазова музика, ковбойські фільми.
Канада – це друга за площею території країна світу, яка займає більшу частину Північної Америки. Її єдиним сусідом є США. Мовою індіанців-ірокезів означає поселення, група хатин.природа Канади різноманітна. Канада тримає першість у світі за кількістю річок і озер. Серед населення переважають англо- та франко канадці. Тому в країні дві державні мови – англійська та французька.канада одна з найменш заселених країн свіу.середня густота населення становить лише 3 особи/км².канада високо розвинута країна світу.
Вона має сучасну багатогалузеву промисловість. Канада найбільший у світі виробник цинку, нікелю, алюмінію, молібдену. Канада має з Україною тісні торгівельні зв'язки. У нашу країну вона постачає верстати , електроприлади, автотранспортні засоби, медичні припарати, рибу. Натомість купує в Україні чавун і сталь металовироби, продукцію хімічної промисловості, взуття.
Мексика – третя за площею країна Північної Америки. Вона розташована на півдні материка. Природа Мексики своєрідна. Характерною рисою є висока сейсмічна активність і численні діючі вулкани, тому в Мексиці часто трапляються землетруси. Серед населеня переважають метиси та індіанці. Державна мова – іспанська. Найбільші міста – Мехіко, Гвадалахара, Монтеррей.
Мексика – найбільш розвинута країна Центральної Америки. Провідні галузі промисловості : чорна і кольорова металургія, хімічна промиловість, машинобудування,легка і харчова промисловість.
У сільському господарстві переважає рослинництво. У Мексиці вирощують агаву, з якої виробляють грубе волокно, а з нього виготовляють папір, мотузки , канати.
На світовому ринку Мексика продає кольорові метали, нафту і нафтопродукти, автомобілі, бавовну, каву, фрукти та овочі.
Україна та Північна Америка
Україна веде активну роботу майже з усіма країнами Північної Америки.
Найбільше ж наша держава співпрацює з Канадою та США
Сполучені Штати Америки є стратегічним партнером України. Цей вибір зумовлюється, виключно великою роллю США у світовій економіці й політиці. Жодна важлива подія в світі не обходиться без прямої або опосередкованої участі Сполучених Штатів.
Канада - це перша країна, яка визнала незалежність України. З квітня 1992 року діє Посольство Канади в Україні, у листопаді 1992 року було відкрито Посольство України в Канаді, а пізніше - Генеральне консульство України в Торонто (березень 1993 року). Основні принципи та напрями розвитку відносин між двома країнами зафіксовано в „Спільній декларації про Особливе партнерство між Україною та Канадою", підписаній у Києві 31 березня 1994 року, а також „Спільній декларації про подальший розвиток відносин Особливого партнерства між Україною і Канадою", підписаній у Києві 05 грудня 2001 року. Особливе місце у двосторонніх відносинах належить питанням культурно-гуманітарного співробітництва, та зокрема, підтриманню зв'язків з українською громадою Канади.
Саме в Канаді проживає найчисельніша українська діаспора
Українська діаспора
Але виявилося, що живуть там сьогодні українці з складною долею, яким дорога доля України. «Нашого цвіту – по всьому світу» – за межами України знаходиться близько 20 млн. українців. Зокрема, в США – 2 млн. українців, в Канаді – 1,5 млн. чоловік. Перші українці Іван та Василь Пилипіви з села Небилів Рожнятівського району 7 вересня 1891 року на кораблі «Орегон» прибули у порт «Квебек», а з 1896 року почалася масова міграція.
В Канаді є місто Вінніпег, де кожний 10 житель – українець. Українська мова, географія, література, історія, соціологія України викладається у 28 університетах та коледжах США. Українці свято бережуть звичаї та традиції своїх предків. Утворюються і діють різноманітні громади політичного, релігійного та культурно - освітнього напрямку, видаються газети, журнали, книги, ведеться теле-, радіомовлення.
Домашнє завдання:
- вивчити параграф з вашого підручника;
- скласти 1 - 2 запитання до теми «Північна Америка», які починатимуться зі слова «Чому?»
- позначити на контурній карті найбільші країни материка.
Виконане завдання надсилаємо мені на Viber.
До зустрічі.
Географія 8 клас.
Тема:Дослідження: ландшафти своєї місцевості, їх освоєння і використання.
В зошитах з друкованою основою є завдання до цього дослідження.
Виконайте і надішліть мені на Viber до наступного уроку.
До зустрічі.
Немає коментарів:
Дописати коментар