середа, 19 жовтня 2022 р.

 Добрий день.

Сьогодні 20 жовтня 2022 року.

Запрошую на урок географії учнів 6,8, 9 класів.

Географія 6 клас.

Тема: Географічні карти.

Перегляньте:


Д.З.

1.Опрацюйте матеріал вашого підручника та відеопрезентацію.

2. Повторіть терміни.


Географія 8 клас.

Тема: Практична робота №3 та Дослідження №3.

П.р.№3.

Тема: Аналіз карти годинних поясів Землі.Розвязання задач на визначення часу.

Відкриваємо підручник сторінка 68 - опрацьовуємо завдання і виконуємо роботу.


Дослідження №3.

Тема: Планування маршруту мандрівки країнами світу ізвизначенням різниці в часі в них  порівняно з київським.

Відкриваємо підручник сторінка 68 - опрацьовуємо завдання і виконуємо роботу.

Результати чекаю до наступного уроку.


Географія 9 клас.

Тема:Сучасне світове господарство та особливості його розвитку.

Природа неоднаково наділила країни світу своїми багатствами. Крім природних ресурсів кожна країна має певні соціальні та куль турні особливості, своєрідне географічне положення, природні умови. Всі ці чинники ведуть до розвитку тих галузей господар ства, що є найбільш вигідними та прибутковими. З давніх часів на віть величезні імперії не могли повністю забезпечити себе всіма необхідними товарами та послугами (пригадайте мандрівки євро пейців за спеціями в Індію). Унаслідок цього виникала потреба завозити з інших країн товари, яких бракувало, та з’явилася мож ливість продавати в інші країни надлишок своїх товарів. Торгівля між країнами обумовила встановлення стійких різнобічних взаємозв’язків між ними та утворення світового господарства.

Світове господарство стосується кожного з нас безпосередньо. Ми користуємося речами, виготовленими в Туреччині, Польщі, Китаї, країнах Європи, п’ємо каву з Бразилії, чай з Індії. В Україні чимало вітчизняних товарів містять складові, вироблені за її межами. Світове господарство пройшло тривалий шлях свого розви тку й у наш час ще продовжує змінюватися. Які особливості має сучасне світове господарство та які чинни ки на нього впливають, ви дізнаєтеся сьогодні на уроці.

  Світове господарство — це система взаємозалежних національних економік, пов’язаних між собою різними формами міжнародних економічних відносин. Світове господарство пройшло тривалий шлях свого розвитку, продовжує змінюватися й у наші дні. Відповідно в історії розвитку світового господарства виділяють певні його етапи

Етапи розвитку світового господарства:

Привласнювальне господарство.

У той час людина насамперед дбала про добування харчів, тому основними видами господарської діяльності були полювання, рибальство, збір диких плодів та ягід, бортництво. На цьому етапі людина була частиною природи і майже не завдавала їй помітної шкоди. Для суспільного устрою характерна родова община з рівністю всіх її членів.

Аграрне господарство від неоліту(5 тис. років до н.е.) до Нового часу (кінець ХV — середина ХVІІІ ст.)

Основним видом діяльності людини залишалось отримання харчів, але вони не вилучались з дикої природи, а вироблялись. Відповідно з’являється новий вид людської діяльності — виробництво. Провідним видом стає сільське господарство. Ремесла й торгівля, що зародилися, тільки обслуговували його. Для суспільного устрою характерні нерівність і експлуатація людини людиною, панують рабовласництво, потім феодалізм. Активна господарська діяльність людини сприяла загостренню екологічної ситуації.

Індустріальне господарство 70-80 рр. ХVІІІ ст.) —70-ті рр. ХХ ст. Провідним видом економічної діяльності стає промисловість. Розвиток товарного виробництва визначався орієнтацією на виготовлення продукції для її продажу й отримання прибутків.

Підприємці увесь час прагнуть здешевити виробництво, залучити ресурси як власних країн, так й інших. Відповідно країни поділяються на колонії, що постачають ресурси, та метрополії, які ці ресурси переробляють. Розширення виробництва товарів і послуг приводить до формування суспільства споживання. Суспільний устрій — капіталізм і соціалізм. Інтенсивний розвиток господарства призводить до значного погіршення екологічної ситуації

У господарстві будь-якої країни, регіону, міста виділяються дві групи видів економічної діяльності: спеціалізації і обслуговуючі. Види спеціалізації відіграють провідну роль у структурі господарства країн і регіонів. Їх ще називають профілюючими видами економічної діяльності,міжнародного (міжрайонного) значення.

Спеціалізація країн і регіонів (міст) — результат територіального поділу праці. Вона обумовлена вдалим використанням сприятливих історичних, економічних, природних та інших умов. Це дає можливість виробляти певні види продукції в кількості, що значно перевищує місцеві потреби, при порівняно низьких витратах праці. Відповідно з’являється можливість розвивати такі види економічної діяльності, продукція яких конкурентоспроможна на зовнішньому (внутрішньому) ринку і переважно орієнтована на вивіз.

Географічний поділ праці проявляється:

1)    у формуванні господарської  спеціалізації території (тобто виробництво певної продукції, призначеної для вивозу на інші території). За певними територіями закріплюються ті галузі спеціалізації , для яких тут існують найкращі природні та соціально – економічні умови;

2)    у товарному обміні між територіями (тобто вивезення продукції галузей спеціалізації та ввезення продукції інших галузей). При цьому завозиться продукція, виробництво якої на даній території неможливе, недоцільне  або недостатнє для  власних потреб.

 Міжнародний поділ праці (МПП) -   полягає  у спеціалізації окремих країн на виробництві  певних видів продукції, її частин,  а також послуг і в подальшому товарному обміні ними на світових ринках.

Перегляньте:



Домашнє завдання:

1.Опрацюйте матеріал п.6 та мою для вас підбірку.

2. Вивчіть терміни.

3. На стор. 42 вашого підручника запитання 3-4 виконайте письмово та надішліть мені відповіді до наступного уроку.










Немає коментарів:

Дописати коментар