неділя, 24 квітня 2022 р.

 Добрий день.

25 квітня 2022 року.

Запрошую на урок географії учнів 7 та 8 класів.


Географія 7 клас.

Тема: Вертикальна поясність гір Євразії.

Дайте відповідь ( так аба ні):

1.Розташування природних зон тісно пов'язано з кліматом і кліматичними поясами. 

 2.У зоні арктичних пустель літо спекотне, тривалий, температура досягає + 40° 

 3.Природні зони простягаються в широтному напрямку, починаючи з арктичних островів на півночі до зони тайги, а на південь розташовуються з заходу на схід у вигляді вузьких смуг. 

 4.У внутрішніх районах, де багато вологи формуються зони пустель і напівпустель. 

 5.Тундра – природна зона з суворим кліматом, на болотистих грунтах ростуть мохи, лишайники і деревоподібна рослинність. 

 6.Тайга є зоною, де ростуть лише широколисті дерева 

 7.У природних зонах лісостепів і степів поширені дуже родючі чорноземні ґрунти, названі « царем ґрунтів», тут вирощують зернові культури ( пшеницю, жито, гречку, ячмінь, овес). 

 8.В зоні перемінно - вологих лісів ростуть вічно зелені дерева – магнолія, камелія, лавр, бамбук. З тварин живуть білі ведмеді і полярні лисиці. 

9.Тропічні пустелі займають Аравійський п - ів і пустелі Тар в Індії. 

10.У вологих екваторіальних лісах росте понад 40 тисяч видів рослин, тільки пальм є близько 300 видів. 


 Пропоную переглянути:


Гірські системи материка:

  -          неоднакові за висотою, розташовані в усіх географічних поясах і на різній відстані від океанів, тому вертикальна поясність дуже різноманітна. Гори на півночі материка мають лише чотири пояси, які змінюють один одного. Рідколісся піднімаються до висоти 700 м, далі вгору розташовано пояс кедрового стелюха, який поступово змінює гірська тундра. Верхівки гір охоплені поясом вічних снігів. Із просуванням на південь кількість вертикальних поясів зростає. Наприклад, в Альпах, найвищих горах Європи, налічують п’ять висотних поясів, які закономірно змінюють один одного. Приблизно до 800 м над рівнем моря піднімаються букові та дубові ліси, що утворюють нижній пояс. Далі, до висоти майже 2000 м, переважають ялина, бук, сосна тощо. Це пояс хвойних і мішаних лісів, багатий на тваринний світ. Вище поширені субальпійські луки, де переважають високогірні чагарники — рододендрон, кедровий стелюх, яловець. Луки в Альпах є цінними пасовищними угіддями. Далі вгору, майже до снігової лінії, розкинувся альпійський пояс, де за умов холодного клімату панують низькотравні луки. Найвищі гребені хребтів охоплені поясом вічних снігів. В Альпах є кілька національних парків, у яких одночасно охороняють природу та розвивають туризм. Тут багато гірських зимових курортів. Вертикальні пояси прямують угору. Через глобальне потепління висота снігової лінії в Альпах неухильно піднімається. Так само помітні зміни і в Скандинавських горах, де межа лісу піднялась на 150 м. Найбільших успіхів у «скелелазінні» досягли береза, ялина та сосна, що тепер звично ростуть на 500-700 м вище від колишньої межі лісу. Найбільшу кількість вертикальних поясів у горах Євразії мають південні схили Гімалаїв. Тут, біля підніжжя, поширені заболочені тропічні ліси. Для них характерні чагарникові зарості, густо перевиті ліанами. Далі вгору, приблизно до висоти 1000 м, росте гірський тропічний ліс. Піднявшись ще на кілометр, можна натрапити на субтропічну вічнозелену рослинність. Вище неї починають переважати рододендронові та мішані ліси з підліском із низького бамбука. Іще кілометр угору — з’являються хвойні та листопадні ліси зі смереки, модрини, ялівцю. Верхня межа лісу перебуває на висоті 3500 м. Вище лісового поясу розташовані субальпійські чагарникові зарості та криволісся, які поступово переходять у луки. Примули, анемони, маки й інші квіткові рослини піднімаються до снігової лінії. На вічних снігах і льодовиках життя майже не існує. Цікаво, що на північних схилах Гімалаїв через надзвичайну сухість утворилося тільки два пояси — гірські пустелі, які одразу переходять у пояс вічних снігів.


Д.З.

             1.  Опрацювати відповідний текст у підручнику та мою підбірку.

  2. Підготувати інформацію про найбільші  гірські системи Євразії.

 3. Виконані вище 10 запитань виконати і надіслати все разом до наступного уроку.

До зустрічі.

3.Д

3. 3.



Географія 8 клас.

Тема: Густота населення в Україні та світі. Територіальні відмінності густоти населення.

Перевірка домашнього завдання

Закінчіть речення:

До західної діаспори належать країни …

Виїзд громадян  за межі країни свого проживання …

Повернення громадян до країни попереднього проживання …

Різниця між кількістю тих, хто прибув на певну територію за певний проміжок  часу і кількістю тих, хто вибув з неї …

Причини хвилі  міграції в Україні  між двома світовими війнами …

Заходи по регулюванню і контролю міграційних процесів …

Найбільш заселені регіони: острів Ява та Японські острови, долина Нілу, Індо-Гангська низовина, Велика Китайська рівнина, Вест-Індія, узбережжя Південної Америки і Африки, старі промислові райони Європи і північний схід США

Найменша густота населення в тундрі, лісотундрі, тайзі, пустелях, вологих екваторіальних лісах.

Пропоную переглянути:



Домашнє завдання 

1.Опрацювати  матеріал  в п:ідручнику та мою підбірку.

2.Визначити густоту населення Свалявського району, використовуючи інтернет джерела.

3.Знайдіть країни: Ісландію, Австралію, Монголію, Канаду. Яка в них буде густота населення? Чому? 

Виконані завдання чекаю до наступного уроку.










Немає коментарів:

Дописати коментар